Баскетболистките на Берое биха Цървена звезда в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое победиха у дома Цървена звезда (Белград)  в среща от първенството на група „А“ от Адриатическата лига с 84:78 точки. Двубоят в общинска спортна зала предложи много емоции на феновете и мачът бе доста напрегнат, но в крайна сметка старозагорки го спечелиха.

В първите минути на срещата домакините доминираха, но съпреничките им успяха да се върнат в мача и дори на моменти водеха в резултата.

Много силна втора четвърт позволи на Берое Стара Загора да вземе аванс от 6 точки на полувремето – 40:34. След почивката сръбкините успяха да обърнат резултата в своя полза след третата част  –  55:58.

Но старозагорки не се предадоха и в последната четвърта част успяха да изковат успеха с общи усилия.

Американката Тиара Банкс изигра силен мач за Берое и  реализира 26 точки, а сънародничката й Бритни Райт завърши с  23.  За Цървена звезда  Мина Джорджевич  бе най-резултатна и отбеляза 22 точки.

За Берое  това е трета победа в турнира, а в следващия кръг им предстои  гостуване на Плейоф Ултра (Сараево).