Баскетболистките на Берое крачат уверено към финала

Баскетболистките на Берое спечелиха първия мач от полуфиналната серия на женската А група срещу Славия. Като домакини баскетболистките на Таня Гатева се наложиха с резултат 107-68. Така резултатът е 1-0 победи, а днес от 18,00 часа е втория мач отново в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Старозагорки не срещнаха затруднения от противника си и методично започнаха да трупат аванс.Единственно в началните минути на срещата Славия поведе с 14:4, но разликата бързо беше стопена и в края на първата част домакините поведоха с 24:20. Баскетболистките на Берое спечелиха третия период с 16 точки разлика и сложиха точка на спора, а през последната част остана просто да бъде оформен крайният резултат.

Най-резултатна за Берое с 24 точки беше Теодора Динева, която добави 6 борби и 5 асистенции. Габриела Николова добави 19 точки, а с 15 и 6 асистенции се включи Виолина Кочева.

За Славия по 16 точки отбелязаха Стефка Николова и Естер Мичева, а с 14 плюс 7 се отчете Емилия Янчева.