Баскетболистките на Берое победиха Монтана 2003 в Стара Загора

Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 87:72 (26:10, 17:16, 17:29, 27:17) като домакин в среща от деветия кръг в Първата тройка от първенството на България по баскетбол за жени и си осигури първото място в редовния сезон, видя ЗАРАТА. Успехът бе седми пореден за старозагорки, които са начело в Първата тройка и ще играят с първия от Втората тройка – Шампион 2006 на полуфиналите.

Тимът на Монтана 2003 е втори във временното класиране с 3 победи и вече 3 поражения, а трети е Славия със 7 загуби от 7 мача в Първата тройка.

До края на редовния сезон остава мачовете Славия – Монтана 2003 и Монтана 2003 – Берое.

Домакините превъзхождаха съперника си в зала „Общинска“, като единствено отстъпиха на Монтана 2003 в третата част, когато позволиха разликата да падне до 5 точки.

Баскетболистките на Берое започнаха по-добре мача, а Монтана 2003 не отбеляза кош в последните 4 минути. Домакините направиха серия от 13 точки до 26:10 след 10 минути игра. Серията на Берое продължи до 33:10 и гостите реализираха отново чак в средата на втората четвърт. Старозагорки имаха аванс от 43:26 на почивката.

За три минути след подновяването на играта, благодарение на изявите на Санта Балкойене и Христина Иванова отборът на Монтана 2003 намали до 9 точки пасива си, а в края на третата част гостите вече изоставаха само с 5 при 55:60.

Състезателките на Берое стартираха последната четвърт със серия от 6:0, гостите пак намалиха за кратко, но тимът от Стара Загора вдигна разликата до 15 точки по-малко от 4 минути преди финала.

Най-резултатна за домакините беше Цветомира Шаренкапова с 21 точки. Тя добави 5 борби и 4 асистенции. С 20 точки и 3 борби завърши Теодора Динева, а по 13 точки вкараха Ребека Тобин и Радостина Христова. Тобин овладя и впечаляващите 16 борби.

Христина Иванова се отличи с 25 точки и 4 борби за гостите, Санта Балкойене отбеляза 15 точки, 8 борби и 9 асистенции, а Димана Макариева завърши с 11 точки и 12 борби.