Баскетболистките на Берое победиха Рилски спортист в Самоков

Баскетболистките на Берое победиха при гостуването си на Рилски спортист в Самоков с 89:66 (14:15, 26:15, 28:22, 21:14), научи ЗАРАТА. Това бе втори пореден успех за старозагорки във втората фаза на шампионата.

Шампионките поведоха в резултата още в средата на втората четвърт и до края доминираха. Старозагорки имаха аванс от 40:30 на почивката, а през второто полувреме преднината им премина границата от 20 точки и до края те нямаха проблеми.

Дебют за домакините направи новото попълнение Драгана Николич, която вкара 3 точки, след като игра пет минути.

За Берое се отличи Николина Зубац с 21 точки и 9 борби. Николет Гилдей добави 20 точки, Цветомира Наумова завърши със 17 точки, 5 борби и 8 асистенции. Играещият старши треньор Жаклин Златанова се отчете с 13 точки, 10 борби и 6 асистенции.