Баскетболистките на Берое поведоха с една победа в спора за шампионската титла

Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 87:72 (21:19, 20:11, 23:19, 23:23) като домакин в Стара Загора в първата среща от финалния плейоф за титлата в първенството на България по баскетбол за жени, видя ЗАРАТА.

Берое ще бъде домакин и във втория двубой утре (19 април) от 19:30 часа. Третият мач е насрочен за 21 април в зала „Младост“ в Монтана от 18:00 часа, а при необходимост от четвърти и пети двубой, те ще се проведат съответно на 22 април в Монтана от 18:00 часа и на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Баскетболистките на Монтана 2003 оказаха съпротива срещу Берое само до почивката. Гостите успяха да поведат с 8 точки при 12:4 в средата на първата четвърт, но старозагорки обърнаха до 21:19 в своя полза след 10 минути игра.
След началото на втората част домакините поеха инициативата и натрупахс преднина от 11 точки на почивката – 41:30.

През второто полувреме Берое увеличиаванса си до 20 точки след тройка на Цветомира Наумова за 63:43 в третата четвърт, която приключи при 64:49.

Николет Гилдей и Деана Стояновска се отличиха с по 19 точки за Берое. Николина Зубач вкара 18 точки и 7 борби. Играещият старши треньор Жаклин Златанова реализира 14 точки.