Баскетболистките на Берое постигнаха 11-та победа в първенството

Берое (Стара Загора) постигна 11-а победа за сезона в женското баскетболно първенство на България,научи ЗАРАТА. В среща от 12-ия кръг възпитаничките на Жаклин Златанова победиха като гост Локомотив (София) с 81:47 (19:11, 25:14, 20:9, 17:13).

Тимът на Берое е лидер в класирането със само едно поражение до момента, а Локомотив е на трета позиция с баланс 7-5.

Старозагорки поведоха още в началните минути, а на почивката имаха преднина от 44:25. Най-голямата разлика за Берое в хода на мача беше 45 точки при 81:36 в срещата на последната четвърт.

Новото попълние Николет Гилдей беше най-резултатна за Берое с 20 точки, а Цветомира Наумова добави 16 точки и 6 асистенции. Играещият треньор Жаклин Златанова се представи отлично и записа 13 точки, 14 борби и 9 асистенция за 19:32 минути.