Баскетболистките на „Берое“ със среброто в първенството, „Монтана“ е шампион

„Монтана“ стана за четвърти път в историята шампион на България по баскетбол при жените. Тимът, воден от Стефан Михайлов, триумфира със златните медали в първенството след успех с 3-1 победи в серията срещу „Берое“. Днес „Монтана“ спечели гостуването си в Стара Загора с 82:75 и така затвори финала в четвъртия мач.

Тимът от „Монтана“ направи требъл този сезон, тъй като спечели Купата и Суперкупата на България.

Шампионките и финалистките бяха наградени от президента на БФБаскетбол Георги Глушков.

Гостенките изиграха силен мач и доминираха още от началните минути. Те поведоха с 24:12 още в средата на първата част, а на почивката имаха аванс от 16 точки – 48:32.

Баскетболистките от „Берое“ не успяха да повторят добрата си игра от третата среща вчера, а състезателките от „Монтана“ взеха аванс от 58:39 в третата четвърт и без проблеми доиграха мача.

За победителките Даниела Петева беше най-резултатна с 20 точки, 19 добави Христина Иванова, а дабъл-дабъл записаха Радостина Димитрова – 18 точки и 11 борби, и Димана Макариева – 17 точки и 10 борби.

За „Берое“ Теодора Динева записа 23 точки и 5 борби, а 14 отбеляза Габриела Костова.

Берое (Стара Загора) – Монтана 2003 75:82 (20:28, 12:20, 23:17, 20:17)