Баскетболистките на Берое с първа загуба в първенството

Монтана се наложи със 72:71 над непознаващия загуба до момента отбор на Берое в среща от 10-ия кръг на женското баскетболно първенство,научи ЗАРАТА от БТА. Така двата отбора вече имат по 9 победи и 1 загуба, като всеки е победил противника си на свой терен. През октомври старозагорки се наложиха с 80:58.

Въпреки че направиха повече фаулове, домакините успяха да изковат победата след здрава защита през второто полувреме. Важното за тях беше, че 4:14 минути преди края успяха да обърнат развоя на мача до 66:65 с тройка на Микаела Дамянова. След това те увеличиха преднината на три точки 68:65 и 70:67, което беше трудно за преодоляване от гостенките.

Дамянова вкара общо 26 точки за успеха на Монтана, а също така взе и 16 рибаунда. Капитанката Преслава Колева остана с 13. За гостенките от Берое, които водеха до почивката, Деана Стояновска отбеляза 19, а Гергана Маданкова наниза 15.