Баскетболистките победиха у дома Монтана 2003

Шампионът Берое победи Монтана 2003 с 67:63 (26:16, 15:14, 16:9, 10:24) като домакин в Стара Загора в двубой от деветия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени, научи ЗАРАТА.

Домакините подкрепяни мощно от феновете си поведоха с 10 точки в края на първата четвърт – 26:16. До почивката Берое запази преднината си, а резултатът след 20 минути игра бе 41:30.

През третата част старозагорки имаха аванс от 57:39. В последните 10 минути гостите от Монтана започнаха да топят пасива си, свалиха разликата до 3 точки, но в крайна сметка Берое удържа победата.

Николет Гилдейбе най-резултатна за победата на състава от Стара Загора с 18 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Николина Зубач добави 16 точки и 8 борби.