Бербатов с първи гол в Индия

Бившият капитан на националния отбор на България Димитър Бербатов отбеляза първия си гол в шампионата на Индия, след като се разписа при равенството 2:2 между отборите на АТК и „Керала Бластърс“.

Бившият играч на „Манчестър Юнайтед“ бе точен в 55-ата минута, когато изведе гостите от „Керала“ напред в резултата за 2:1, но с гол на друг бивш играч на „червените дяволи“ – Том Торп, домакините от Калкута стигнаха до точката.

Бербатов се разписа с много хубав удар от воле от границата на наказателното поле след подаване на исландеца Гудьон Балдвидсон. Именно бившият на „Стярнан“ даде аванс на „Керала“ в 33-тата минута, когато откри резултата в мача, но само 5 минути по-късно бившият бранител на „Нюкасъл“ Райън Тейлър изравни за домакините.

През втората част зрителите на стадиона в Калкута видяха и головете на Бербатов и Торп, а със спечелената точка „Керала“ излезе на пето място с 21, докато АТК е на осмо място с 13 пункта.