Берое допусна поражение във Варна

Двубоят в морската столица започна силно за домакините и още в първите минути преднината им достигна 10 точки. Преди сирената моряците натрупаха солиден аванс – 28:16.

През втората четвърт „зелено-белите“ вдигнаха оборотите и играта бе равностойна. Момчетата на Любо Минчев намалиха изоставането си и на полувремето таблото показваше 46:41.

След почивката страхотните изяви на Майк ди Нуно и Станислав Цонков доведоха до обрат и Берое поведе в резултата.

В последната четвърт лидерството се смени  няколко пъти. Секунди деляха Берое от победата, но след пробив на Милиян Боцка домакините успяха да изравнят – 86:86.

Стигна се до продължение и в крайна сметка Черно Море Тича победи Берое с 97:91.

За „беройци“ с дабъл -дабъл  се отчете Акекс Дейвис – 24 точки и 14 борби. Със същия точков актив  срещата завърши и Майк ди Нуно.