Берое допусна първата си загуба в НБЛ от началото на сезона

“Зелено-белите“ отстъпиха на Рилски спортист  с 96:68. Проблемите в състава  дадоха своето отражение и доведоха до загуба у дома.

Първи кош отбелязаха гостите от Рилски спортист  и след това поведоха стремглаво в резултата като до края на частта разликата набъбна до 21 точки – 16:37. Резултатът до почивката бе 30:59.

Рилски спортист имаха висок процент от тройката – 9 от 12 опита. Домакините от Берое реализираха само 6 тройки от 19 опита.

Гостите спечелиха категорично и борбата под коша и овладяха 22 топки срещу само 9 за Берое.

Отсъствието на Майк ди Нуно и късата резервна скамейка принудиха  Любо Минчев да пусне в игра юношите Евгени Василев и Николай Титков . Допълнителен проблем за „зелено-белите“ бе, че Николай Николов натрупа 3 лични нарушения за кратко време на терена.

След почивката гостите от Рилски спортист продължиха с високия процент успеваемост.

Не липсваха и  добри изяви и от страна на Берое в лицето на Тери Уиснант и Александър Георгиев. „Зелено-белите“ обаче така и  не успяха да намалят голямата дистанция.

В крайна сметка Рилски спортист победи Берое с 96:68.