Берое загуби гостуването си в Монтана

Монтана 2003 надви шампиона Берое със 72:60 (23:22, 21:18, 19:6, 9:14) като домакин в зала „Младост“ в двубой от шестия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени, научи ЗАРАТА. След пет поредни успеха в този етап от шампионата Берое допусна първа загуба, а Монтана 2003 продължава с актив 3-3.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, но през втората част домакините постепенно овладяха инициативата и водеха с 44:40 след първото полувреме. Преломния момент в мача бе третата част в която старозагорските баскетболистки отбелязаха само 6 точки за 10 минути игра срещу 19 за Монтана 2003 и изостанаха с 46:63. В четвъртата част преднината на домакините достигна 20 точки.

Най-резултатна за Берое беше Николина Зубач с 14 точки и 7 борби.