„Берое“ загуби последната си контрола от „Етър“

„Берое“ загуби с 2:1 от „Етър“ в контролна среща, играна на ст. „Ивайло“, научи ЗАРАТА. Единственото попадение за „зелените“ бе дело на Тонислав Йорданов през първата част, а домакините обърнаха развоя на срещата след почивката.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на домакините и дойде в 5-та минута на срещата. Тогава Божидар Пенчев изведе най-новото попълнение на тима – Майк Севайос на чиста позиция, но стражът отрази удара на нападателя.

В 18-та минута Севайос получи на фланга и центрира чудесно в наказателното поле, където Тонислав Йорданов засече топката с глава и я прати в мрежата за 1:0.

Симеон Мечев предостави отлично центриране от фаул, а Викторио Вълков стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

Най-добрата възможност за домакините през първата част дойде в 36-та минута, когато Бакалов отправи опасен удар, но Ачинели спаси отлично.

„Етър“ все пак изравни само минута след подновяване на играта, когато Мартин Тошев прати топката в мрежата след центриране от левия фланг и удар с глава – 1:1

Божидар Пенчев финтрира бранител отлично в 51-та минута, но ударът му мина на сантиметри от целта.

Мартин Николов от домакините отправи много силен удар от дистанция в 67-та минута, но топката срещна напречната греда на Старозагорската врата.

Резултатът бе оформен в 76 – та минута, когато Денислав Александров се възползва от грешка в защитата и не сбърка, останал сам срещу Ачинели – 2:1.

Берое: 23. Родриго Ачинели – 14. Жорди Говеа, 44. Виктори Вълков, 5. Лусиано Скуадроне, 17. Енцо Еспиноса, 16. Симеон Мечев, 21. Стефан Гаврилов, 11. Дамян Йорданов, 77. Божидар Пенчев, 6. Майк Севайос, 98. Тонислав Йорданов