Берое измъчи доста Рилски спортист

Берое измъчи доста Рилски спортист Самоков но загуби у дома драматично 95:02 (25:18, 21:18, 20:24, 29:32) в среща от НБЛ, видя ЗАРАТА. Гостите имаха контрол над мача през първото полувреме, което завърши 46:36 в тяхна полза.

В средата на третата четвърт баскетболистите на старши треньора Людмил Хаджисотиров поведоха с 57:39 и изглеждаше, че няма да имат никакви затруднения.

Това обаче не се оказа така и Берое остана на косъм от сензационен обрат. Домакините свалиха изоставането си до шест точки в края на третата четвърт при 60:66, а с тройка на новото попълнение Келси Барлоу успяха да изравнят за 81:81 само 1:44 минути преди края.

Тук обаче гостите използваха опита си и със серия от 7:0 точкки, дошла изцяло от наказателната линия, успяха да се откъснат отново напред.

Берое си даде последен шанс четири секунди преди края, когато тройка на Михаил Комбаков направи резултата 92:93, но домакините повече не стигнаха до топката.

За Берое Дариъс Хол вкара 21 точки, а с 16 остана Тарекей Едоджи. Келси Барлоу приключи с 15 точки.