Берое победи Славия с 3:0

Берое разби  с 3:0 Славия в последната си контрола преди подновяване на първенството в Първа лига. Въпреки лошото време спарингът който се игра на спортна база Берое предизвика сериозен интерес сред феновете, а първи минути със зеления екип записа португалецът Рубен Бригидо. Той се появи е игра след почивката.
 Двата отбора направиха здрав мач въпреки силния вятър и завалелия дъжд след началото на мача с доста положения пред двете врати.
Още при първата си атака Еуженио направи  пропуск , като топката профуча край дясната греда. Португалецът се отличи с още един пропуск след като беше изведен зад гърба на отбраната на Славия и стреля покрай вратаря, но от голлинията Андреа Христов  изчисти топката.
В 12-ата минута Еуженио центрира от корнер към наказателното поле на Славия, където Иван Иванов се извиси над всички и стреля с глава на сантиметри над напречната греда.
В 20-ата минута защитата на Берое допусна груба грешка и Стефан Велев излезе сам срещу Душан Перниш, но словашкият вратар  спаси изстрела на халфа.
Славия изпусна още едно положение в 25-ата минута, от Милчо Ангелов, който остана непокрит и отправи удар,но Перниш спаси.
Берое поведе в резултата в 32-ата минута, когато защитникът  Милен Желев бе изведен в наказателното поле на Славия. Той прокара топката между краката на Стергиакис за 1:0.
Берое удвои преднината си четири минути по-късно. След лошо изчистена топка от бранителите на гостите, Мартин Райнов овладя и нанесе много силен диагонален шут прониза вратата на „белите” – 2:0.
Още в началото на второто полувреме след груба грешка в защитата на Берое Наско Милев остана сам срещу Аргилашки, който не му остави шанс.
В  47-ата минута  Ивайло Димитров от гостите стреля с глава над напречната греда.
В 75-ата Георги Йомов остана непокрит е пеналта на Берое но стреля силно край вратата.
В 77 – та минута Славия пропусна дузпа отсъдена  за нарушение на Емин Ахмед срещу Милчо Ангелов. Галин Иванов стреля високо над беройската врата.
В 81-ата бе отсъдена и  дузпа за Берое, след като Сашо Александров фаулира Педро Еуженио. Дузпата бе реализира от потърпевшия за 3:0. В 84-ата обаче португалецът се контузи и трябваше да напусне терена принудително. Така Берое доигра срещата с човек по-малко.
В 85-ата минута Милчо Ангелов излезе сам  срещу Аргилашки и шутира от много малък ъгъл, като вратарят спаси.
Минута преди края на редовното време Ангелов направи нов пропуск от чиста позиция, като този път не затрудни особено Аргилашки.
БЕРОЕ: 12. Душан Перниш (46’- 23. Георги Аргилашки) – 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов (64’ – 13. Емин Ахмед), 26. Камен Хаджиев (64’ – 15. Георги Динков), 20. Матеус Леони (64’ – 28. Веселин Пенев) ,8.  Карлос Охене (64’ – 4. Кохей Като), 7. Мартин Райнов (64’ – 24. Никола Гавов), 10. Борислав Цонев (46’ – 16.Марко Адамович), 3. Милен Желев (46’ – 19. Рубен Бригидо), 9. Мартин Камбуров (64’ – 21. Серджиу Негруц), 14. Педро Еуженио
СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис (79’ – 12. Емануеле Джерия), 8. Славчо Шоколаров (68’ – 25. Сашо Александров), 13. Стефан Велков, 55. Андреа Христов, 66. Абуд Омар, 27 Емил Мартинов /к/, 7. Наско Милев (73’ – 73. Иван Минчев), 23. Владислав Узунов (73’ – 33. Галин Иванов), 29. Милчо Ангелов, 14. Ивайло Димитров (68’ – 35. Георги Йомов), 77. Стефан Велев