„Берое“ с финалистка на евроейското първенство по лека атлетика

Мирела Демирева се класира за финала на скок височина на европейското първенството лека атлетика в Амстердам. Състезателката на СКЛА „Берое“ преодоля в квалификациите необходимия норматив от 192 сантиметра. На финала, който е в четвъртък от 18,30 часа Демирева ще има за съпернички Рут Бейтиа, Михаела Хруба и Айрине Палшите. Състезанието е и последна проверка за Демирева преди олимпийските игри в Бразилия, на които българката ще участва, след като има покрит норматив от 194 сантиметра. Другият състезател на „Берое“ Денис Димитров не успя да се класира за полуфиналите на 100 м. Нашият спринтьор остана 5-и в своята серия, където финишира за 10.57 сек. и отпадна от следващия кръг. Ремигуш Олшевски (Пол) с 10.46 сек. е атлетът с най-слабо постижение, който ще има право да бяга на полуфинал.