Бик прекъсна контрола на Ботев (Пловдив)

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) записа второ поредно поражение в подготовката преди старта на Лига Европа. „Канарчетата“ отстъпиха с 1:3 от четвъртия в Кипър АЕЛ (Лимасол) на един от терените в столичния комплекс „Царско село“.

Куриозна ситуация прекъсна срещата в 29-ата минута. Тогава на терена се появи бик, който пресече целия терен, преди да бъде изведен. След него пък куче също влезе на игрището,и се опита да атакува страничния съдия, който проверяваше мрежата на една от вратите.
Играчите на Николай Киров допуснаха два гола в последните десет минути, които се оказаха решаващи. Преди това Аврам бе дал аванс на гостите с хубаво попадение в 9-ата минута, но Крум Стоянов с още по-майсторско изпълнение изравни в 61-ата минута. Последните минути Микел Аруабарена (78) и Исмаил Саси (86) вкараха за АЕЛ, който спечели с 3:1.