Бихме Япония на световното по волейбол до 19 г.

България направи отлична победа над Япония на световното първенство в Аржентина за мъже под 19 години, научи ЗАРАТА. Нашите сразиха „самураите“ с 3:1 (34:32, 26:24, 22:25, 25:21). Благодарение на победата България е на трето място в класирането след Франция и Словения.

От самото начало мачът предразполагаше към драма. Първият гейм тръгна точка за точка и така вървя до края. Никой от съперниците не можеше да вземе сериозна преднина. И най-логичното – стигна се до геймболи. И България, и Япония изпуснаха своите шансове да затворят частта.

Последното равенство дойде при 32:32. Тогава нашите направиха две поредни точки и спечелиха.
Вторият гейм започва по-убедително за нашите. Поведохме с 4:1, но японците изравниха при 5:5. Следващата дълга серия пак беше българска. Благодарение на четири поредни точки резултатът стана 12:8. Тогава дойдоха и японските силни моменти. „Самураите“ изравниха с 14:14. Дори успяха да ни поведат с 18:17. Драматичният двубой продължи с пълна сила. България спаси геймбол при 23:24. Тогава направихме три поредни точки и триумфирахме!

Третият гейм не беше по-различен от предишните. Само че накрая спечели Япония. Най-сериозното предимство на „самураите“ беше при 21:16. Нашите успяха да отвърнат на удара и почти изравниха 20:21. В крайна сметка Япония спечели частта с 25:22.

В четвъртия гейм България отново беше по-силният тим в залата. Двубоят тръгна на приливи и отливи. Нашите момчета обаче имаха преимущество в по-голямата част. Мечтата за победата дойде при 19:16. Но не беше лесно. Япония намали на 20:19. Оттогава обаче господар на терена беше България. И затворихме двубоя с 25:21.