България ще играе за петото място на световното по волейбол до 19 г.

България ще се бори за петото място на световното първенство в Аржентина, научи ЗАРАТА. Отборът ни до 19 години показа характер и след загубата с 0:3 от САЩ срази Египет с 3:2 (25:23, 26:28, 25:21, 22:25, 15:12).

Момчетата изиграха истинска битка срещу „фараоните“. На терена беше повече от равностойно, а всички присъстващи в залата в Сан Хуан се радваха на класен волейбол. В първия гейм нашите победиха с 25:23. В следващия обаче драмата беше още по-голяма и загубихме с 26:28. Двата отбора демонстрираха непрекъснато, че са заслужавали да са във финалната четворка.

Разменихме си по още един гейм. Първо ние победихме с 25:21, а после загубихме с 22:25. Най-логичното нещо в мача беше тайбрек. Воденият от Мирослав Живков тим се специализира в петия гейм. След като победихме Бразилия на осминафинал, сега дойде ред и на Египет. Спечелихме мача с 15:12.

Съперникът ни в мача за пето място ще стане ясен по-късно тази вечер от дуела Италия – Белгия.