В здрав мач Интер и Барселона не се победиха

Интер и Барселона завършиха 1:1 в мача помежду си от 4-ия кръг в група „В“ на Шампионската лига. Резервата Малком вкара гол в 83-ата минута за каталунците, но само 4 минути по-късно Мауро Икарди изравни за домакините. Барса лидер с 10 точки, Интер е втори със 7.

Лионел Меси, който не е напълно готов за игра след травма на лакътя, отново не бе на разположение на Ернесто Валверде.

През първото полувреме възможности се откриха и пред двата отбора, но Луис Суарес направи най-сериозните пропуски. Уругвайският нападател бе спрян от отличните намеси на Самир Ханданович.

През второто полувреме футболистите на Интер продължиха да играят дефанзивно. Все пак в 59-ата минута Мауро Икарди можеше да се възползва от грешка на испанската защита. Барселона създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но Ханданович се намеси добре след удар на Пике.

Резултатът все пак бе открит в 83-ата минута, когато появилият се току-що на терена на мястото на Дембеле Малком изведе Барселона напред.

Радостта на гостите бе помрачена три минути по-късно, след като Мауро Икарди изравни. Аржентинецът изпревари защитниците на гостите и порази вратата пазена от Марк-Андре тер-Щеген.

В другата среща от групата Тотнъм постигна първа победа, след като стигна до късен обрат с 2:1 над ПСВ Айндховен на „Уембли“. Отново над всички бе Хари Кейн, който бе точен в 78-ата и 89-ата минути. Лондончани изоставаха в резултата след едва 2 минути игра. ПСВ дръпна в резултата чрез Люк де Йонг.

Кейн вече има 13 гола в 14 мача в Шампионската лига, като освен това е отбелязал общо 22 попадения за „шпорите“ в евротурнирите.Наполи и Пари Сен Жермен направиха ново равенство по между си. Този път срещата от група „С“ завърши 1:1, а в Париж двата тима направиха 2:2. Френският шампион поведе в последната минута на първата час чрез Хуан Бернат, който засече центриране на Клиан Мбапе.

През втората част Наполи натисна, а куп пропуски направиха Мертенс, Инсиние и Кайехон. Добрите изяви на Джанлуиджи Буфон бяха в основата резултата да остане непроменен. Все пак в 63-ата минута Наполи получи право да изпълни дузпа, която бе реализирана от Инсиние.

Равенството направи ситуацията в групата още по-заплетена, след като Цървена звезда победи Ливърпул с 2:0 в другата среща. В следващият кръг Наполи приема шампиона на Сърбия, а ПСЖ е домакин на Ливърпул.

Англичаните са лидер с 6 точки, а Наполи е втори с 5, ПСЖ и Цървена звезда са с по 4.