Германия спечели световната купа за юноши до 17 години

Германия спечели за първи път в историята си световната купа по футбол за юноши до 17 години, след като победи с 4:3 след дузпи Франция, научи ЗАРАТА от БТА. Двата отбора завършиха наравно 2:2 в редовното време и продълженията в Суракарта, Индонезия.

Вратарят Константин Хайде се превърна в герой за младите германци, спасявайки две дузпи, включително последната за французите. Алмугера Кабар от Борусия Дортмунд вкара следващия наказателен удар за крайното 4:3.

Парис Брунер от дузпа в 29-та минута и Ноа Дарвих в 51-та дадоха преднина от два гола на германците в редовното време, но „петлите“ стигнаха до изравняване. Саймон Буабре намали бързо след второто попадение на германците, а Матис Амугу вкара за 2:2 пет минути преди края.

Германия е първата европейска страна, която печели континентална и световна титла до 17 години в рамките на една календарна година.