Григор Димитров отстрани сърбина Троицки по пътя към финала

Григор Димитров продължава победеностно участието си на турнира в София след като на четвъртфинала победи сърбина Виктор Троицки с 2:0 (6:3, 6:3). Мачът продлъжи точно час и пет минути. За място на финала той ще спори с победителя от двубоя между Мартин Клижан (Словакия) и Николос Басиашвили (Грузия), който отстрани поставения под номер 1 Доминик Тийм.
Българинът взе първата част след 6:3 за 29 минути. Втората част геймовете бяха по-равностойни, а Троицки затрудни повече съперника в началото. Григор на няколко пъти бе недоволен от решения на съдиите. В седмия гейм обаче той стигна до три възможности за пробив и малко по-късно вече водеше с 4:3. В този момент сърбинът се пречупи и изоставайки с пробив, допусна нов, с който срещата свърши.