Григор Димитров победи Себастиан Корда в два сета и се класира на четвъртфинал в Марсилия

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на ATP 250 турнира на твърда настилка зала в Марсилия. Надпреварата е с награден фонд 724 015 евро,научи ЗАРАТА.

Поставеният под №2 в схемата българин победи с 6:1, 7:6(5) №34 в света Себастиан Корда от САЩ. Срещата продължи 99 минути.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Иржи Лехечка (Чехия) или Артур Риндеркнеш (Франция).

Първата ракета на България спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Григор продължи добрата си серия и поведе с 2:0 във втората част. Корда успя да върне пробива за 4:4, а след това се стигна до тайбрек. В него Димитров изостана с 3:5 точки, но спечели следващите четири разигравания, а с това и мача.