Датският динамит „избухна“ в Дъблин! Ейре – Дания 1:5

Дания се класира на Световното първенство в Русия след победа с 5:1 в реванша срещу Република Ирландия. Първият мач в Копенхаген завърши без голове и така „червения динамит“ си осигури участие на Мондиал 2018.

В 6-ата минута Шейн Мърфи взриви трибуните на „Авива Стейдиъм“ в Дъблин, възползвайки се от грешка в защитата на Дания при центриране от централната линия.

Само в рамките на 3 минути в средата на първата част обаче гостите осъществиха пълен обрат. Първо, в 29-ата след изпълнение от корнер топката стигна до Андреас Кристенсен, който стреля слабо. Ударът му се отби в станичната греда, а след това и в Сайлъс Кристи, който си отбеляза автогол.

Малко по-късно Кристиан Ериксен матира стража на Ейре Дарън Рандолф със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута футболистът на Тотнъм получи топката от Пьоне Систе и с нов прецизен удар реализира за 1:3.

Ериксен сложи точка на спора в 74-ата минута, оформяйки своя хеттрик в двубоя. След центриране от ляво Стивън Уорд не успя да изчисти добре топката и така я предостави на халфа на Дания, който разстреля Дарън Рандолф.

В самия край на мача Никлас Бентнер изработи дузпа, сам се нагърби с изпълнението и не сбърка за крайното 1:5.