Детски футболен клуб Шампион (Стара Загора) спечели първия блиц турнир

Детски футболен клуб Шампион (Стара Загора) под ръководството на треньорите Диян Петков, Галиан Гонев и Емил Николов спечели първия блиц турнир , който се игра по правилата на германската и холандската футболна федерация.
На турнира който се проведе в Пловдив участваха 28 отбора в две възрастови групи. ДФК Шампион участва при родените 2010 година с още 15 отбора при формат „футбол 7“. Старозагорският тим се класира за сребърния поток, след като записа три равенство в групата и победи Локомотив Пловдив и зае първото място без нито една загуба.
В горната възрастова група – родени 2011 година участваха 12 отбора, а ДФК Шампион участва с три отбора. Първият отбор се класира в златния поток и на полуфинал старозагорските момчета победиха Славия с 2:0 и се класираха на финала където ДФК Шампион Пловдив Сити след изпъление на дузпи, а редовното време завърши 2:2. Николай Кръстев получи награда за най-добър халф на турнира.