Евертън попари шампионските амбиции на Ливърпул

Снимка БГНЕС

Евертън спечели дербито на Ливърпул, след като в мач от 29-ия кръг на Висшата лига победи като домакин преследващата титлата селекция на Юрген Клоп с 2:0, съобщи gol.bg.

На „Гудисън Парк“ гостите доминираха, но така и не успяха да разпечатат вратата на Джордан Пикфорд.Тимът на Евертън успя да се възползва по най-добрия начин при две от положенията, които се откриха пред тима и измъкна всичко от двубоя.

Бранителят Джарад Брантуейт в 27-ата минута откри резултата в мача. Доминик Калвърт-Люин в 58-ата минута се възползва по най-добрия начин от асистенция на Дуайт МакНийл и удвои аванса на „карамелите“.

След 11-ата си победа за сезона и втора поредна Евертън е на 16-о място в класирането.

Ливърпул регистрира 4-а загуба и втора в последните 3 кръга, като изостава с 3 точки от лидера Арсенал и има точка аванс пред третия Манчестър Сити, който е с 2 мача по-малко.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase