Лацио спечели Суперкупата на Италия

Лацио спечели за пръв път от 2009 година Суперкупата на Италия. „Римските орли“ се наложиха над шампиона и носител на Купата на страната Ювентус с 3:2 в среща, играна на „Олимпико“.

В основата на успеха на „бианкочелестите“ се превърна Чиро Имобиле, който реализира две попадения за своя тим. Първо, той откри резултата в 32-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Джанлуиджи Буфон именно срещу него.

[ad id=“218001″]

Почти десет минути след началото на втората част Имобиле отново бе в прегръдките на своите съотборници. Нападателят на Лацио засече с глава центриране на Пароло, а Буфон нямаше шанс, като само изгледа как топката влиза във вратата му.

Пет минути преди края Пауло Дибала намали пасива на „бианконерите“ с феноменално изпълнен пряк свободен удар.

Ювентус стигна до изравняване в продължението на мача, след като Дибала реализира втория си гол, този път от дузпа.

Това обаче въобще не бе всичко и Лацио стигна до успеха в третата минута на добавеното време. Алесандро Мурджа отбеляза победното попадение след асистенция на Джордан Лукаку.

Суперкупата на Италия е четвърта във витрината на Лацио след 1998, 2000 и 2009 година.