Левски и ЦСКА не успяха да се победят под обилния снеговалеж

Левски и ЦСКА завършиха при резултат 0-0 в мач, в който футбола не бе много, видя ЗАРАТА. В началото на първото полувреме, срещата бе спряна за да се почисти падналия сняг, а в последствие съдията Валентин Железов прибра двата отбора в съблекалнята. След прекъсването срещата продължи, но футболните геройства не бяха много, заради трудния терен. В началото на второто полувреме Левски се опита да наложи натиск, но ЦСКА се отбраняваше добре, а в 54-та минута Вендерсон Цунами бе изгонен, след втори жълт и респективно червен картон. Атаките към двете врати зачестиха, но вратарите Николай Михайлов и Густаво Бусато показа добри качества и запазиха вратите си сухи. В края на редовното Брадли Мазику извърши нарушение срещу набиращия скорост Уелтън и след преглеждане на ситуацията с ВАР, бе изгонен с червен картон. До края на срещата двата отбора си размениха по още няколко опасности, но до гол не се стигна.

Левски увеличи разликата си със Славия на 4 точки, като „сините“ остават на 5-то място. ЦСКА остава на 2-ра позиция с 48 точки, като разликата Лудогорец е 3 точки, но „орлите“ са с мач по-малко.