Любимият на принц Уилям Астън Вила отново ще играе във Висшата лига

Астън Вила спечели с 2:1 срещу Дарби Каунти на „Уембли“ във финалния плейоф за промоция във Висшата лига на Англия по футбол.
Така бившият европейски клубен първенец от Бирмингам отново ще играе в елита след три сезона във втория ешалон.
Възпитаниците на Дийн Смит имаха превъзходство през първото полувреме и заслужено поведоха в 44-ата минута, когато Анвар Ел Гази засече в мрежата отблизо отлично центриране от дясно на Ахмед Ел Мохамади.
Бирмингамци, подкрепяни от трибуните от Принц Уилям, продължиха да доминират и след почивката, като в 59-аата минута стигнаха до второ попадение. Джон МакГин вкара с глава след подаване от ляво и груба грешка на вратаря Келе Роос.
Едва след като получиха второто попадения, футболистите на Дарби заиграха по-добре и постепенно притиснаха съперника. В 81-ата минута Мартин Уагхорн намали, след като пред вратата отклони леко удар на Джак Мариот в мрежата на Вила.
До края възпитаниците на Франк Лампард организираха още няколко опасни атаки, но така и не успяха да отправят сериозен удар към Джед Стиър.