Малките гимнастички на СК „Гимнастика“ завоюваха Златната купа в отборното класиране

На провелото се Държавно първенство за детско- юношеска възраст – Зона Юг в Пловдив на 20 март в зала Строител малките гимнастички от спортен клуб ”Гимнастика“ Стара Загора завоюваха първите си места отборно при момичета младша възраст, научи ЗАРАТА. Отборът в състав- Зара Ташева, Бриана Бонева, Даяна Динева, Николета Николова и Деа Соколова завоюваха златна купа в отборното класиране. Зара Ташева спечели златното отличие в многобоя, а нейните съотборнички Бриана Бонева и Николета Николова се наредиха на 6 и 7 място в многобоя.

При най- малките ,първият отбор спечели бронзова купа, а в многобоя Ахинора Анастасова и Елица Влайкова се класираха на 5 и 6 място.
Втори отбор деца се класира на 5 място. Момичета старша възраст отборно се класираха на място, а девойки младша възраст извоюва ха бронзова купа – отборно.
Ваня Желязкова и Полина Христова се класираха съответно на 5 и 8 място в многобоя. Своя дебют като съдия направи и Самуела Балева като съдия група E в състезанието.

Първо състезание на годината , добри резултати и успех в бъдещите спортни изяви на всички деца, сподели главният треньор на клуба Ирина Руняшка.