Манчестър Сити победи Роналдо и компания в градското дерби

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в градското дерби от 11-ия кръг на Висшата лига, видя ЗАРАТА.

„Гражданите“ стигнаха до успеха след автогол на Ерик Баи и попадение на Бернардо Силва, дошли през първата част.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола взеха преднина в сблъсъка още в 7-ата минута. Ерик Баи прати топката в собствената си врата в опит да пресече центриране на Жоао Кансело. Централният бранител се превърна в първия футболист с автогол в дербито на град Манчестър във Висшата лига.

В последната минута на първата част Бернардо Силва удвои преднината на тима си. Жоао Консело отново изпрати подаване в наказателното поле, като този път поузащитникът засече центрирането за 2:0. Португалецът бележи за 3 пъти в последните 4 мача срещу Манчестър Юнайтед на стадион „Олд Трафорд“.

През второто полувреме атаките за гостите продължиха. Фил Фодън бе най-близо до нов гол, но ударът му с левия крак се отби от дясната греда.

Манчестър Сити има най-много победи като гост във Висшата лига именно срещу своя градски съперник – цели 8.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 23 точки, с 2 по-малко от лидера Челси, който играе с Бърнли. „Червените дяволи“ са 5-и със 17 пункта.