Манчестър Сити спечели Световната клубна купа

Манчестър Сити завършва една историческа година за клуба. „Гражданите“ добавиха към колекцията си и Световното клубно първенство, научи ЗАРАТА от Спортал. На финала в Джеда, Саудитска Арабия, те нямаха никакви проблеми и победи шампиона на Южна Америка Флуминензе с 4:0. Хулиан Алварес откри резултата 40 секунди след началото на срещата. Удар на Фил Фоудън доведе до втория гол. При него топката се отклони в Нино и попадението бе записано като автогол на бразилеца. Фоудън стигна до своя гол в 72-ата минута, а Алварес се разписа за втори път в мача две минути преди края на редовното време.

През 2023-та година отборът на Пеп Гуардиола Шампионската лига, Висшата лига, ФА Къп, Суперкупата на Европа и сега Световното клубно първенство. „Гражданите“ станаха четвъртият английски отбор, който триумфира на турнира на континенталните клубни шампиони. За бразилските тимове това е шесто поражение на финал. Флуминензе и Ман Сити за първи път участваха в надпреварата.