Младежките национали завършиха наравно при гостуването си на Естония

Младежкия национален отбор на България по футбол (до 21 години) завърши 1:1 при гостуването на Естония в първия си мач от Група “D” на квалификациите за Евро 2025, научи ЗАРАТА.

Българите започнаха по-мотивирано и поведоха в резултата в 8-а минута с гол на нападателя на Хебър – Георги Николов. Мартин Стойчев проби от дясно центрира към Николов, който майсторски се обърна в наказателното поле и с удар по тревата в долния ляв ъгъл не остави шансове на вратаря.

Домакините изравниха в 16-а минута от дузпа, отсъдена за нарушнеие на Кристиян Стоянов срещу Александър Шаповалов. Потърпевшият стреля в средата на вратата и отбеляза за 1:1.

Пет минути по-късно естонците пропуснаха чиста ситуация да поведат, след като Кураксин не успя да намери рамката на вратата.

През втората част българите опитаха натиск, но не успяха да стигнат до успеха срещу считания за аутсайдер в групата тим на Естония.