Младите лекоатлети на СКЛА Берое спечелиха четири златни медала на турнир в Габрово

Състезателят на СКЛА Берое Жулиен Павлов спечели златен медал в дисциплината 600 метра за момчета под 16 година на юбилейното 10-о издание на лекоатлетическия турнир в памет на Никола Вълчанов, който се проведе на стадион „Априлов“ в Габрово. Дисциплините в състезанието бяха четири – бягане на 100, 400 и 600 метра и тласкане на гюле. Възрастовите групи също са четири – момичета до 14 години, момичета и момчета до 16 години, юноши и девойки младша възраст, юноши и девойки старша възраст и мъже.
Младите старозагорски лекотлети извоюваха общо 4 златни, 1 сребърен и 3 бронзови отличия.
Турнирът беше открит от спортния директор Диан Драшков и кмета на Община Габрово Таня Христова.
Своята дисциплина Жулиен Петков спечели с време 1:41,6 мин. следван от Мехмед Мехмедов от Лудогорец и Томи Димитров от Локомотив (Горна Оряховица). На 100 метра при юноши старша възраст Йоан Ралицев от Берое спечели златото с време 11,6 сек. Алекс Йорданов стана победител на 400 метра за юноши младша възраст с резултата 54,1 сек., съотборникът му от Берое Александър Стайков спечели бронзов медал. А Енчо Енчев се класира на шесто място.

Пълна доминиция имаха представителките на Берое в дисциплината 400 метра за девойки старша възраст и заеха първите четири места. Диляна Йоргачкова стана първа, следвана от Йоана Трънкова (сребро) Карина Петрова (бронз) и Диана Димитрова, която завърши на четвърто място. В дисциплината 600 метра за момичета под 16 години Евгения Тодорова спечели бронзово отличие. Емилиля Господинова е седма, Паола Иванова девета, а Симона Петрова завърши на десето място.
Гергана Генова от Берое бе близо до медала, но в крайна сметка завърши на четвърто място на 100 метра при девойки старша възраст. В същата дисциплина, но при юношите младша възраст представителите на старозагорския клуб Александър Стойков и Алекс Йорданов завършиха съответно на 6 и 7 място.