Националките ни по волейбол до 16 г. биха Италия на европейското

Националния отбор на България за девойки под 16 г. стартира ударно на Европейското първенство побеждавайки категорично с 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)  отбора на Италия!, научи ЗАРАТА.

Момичетата на Диян Боюклиев изиграха много силен двубой срещу „Скуадра Адзура“, печелейки безапелационно всеки един от геймовете.

Първата част започна равностойно, като двата отбора се движеха близо в резултата до 10-та точка. Тогава българките натиснаха и успяха да си осигурят преднина от 6 точки при 10:16. В края италианките опитаха да се върнат в битката, но младите „лъвици“ не позволиха да се стигне до обрат и спечелиха първия гейм.

Втория отново беше изцяло контролиран от нашите момичета, които поддържаха постоянен аванс от две точки. След средата на частта обаче момичетата на Боюклиев направиха по-сериозно откъсване, което им помогна да поведат с 2-0 гейма след 25:17.

Третата част бе най-оспорвана, като италианките дори поведоха при 21:19. Последва обаче страхотна серия за българките, които спечелиха всяка една от следващите 6 точки, за да сложат точка на спора след 25:21 и 3-0 гейма,

Най-резултатна за победата стана диагоналът Ива Дудова. Състезателката на Марица наниза 15 точки, колкото записа и италианката Амели Вегето.

В следващия си мач утре България се изправя срещу отбора на Румъния, който по-късно днес ще играе срещу домакините от Словакия.