Пет финала за българските гимнастички на Световната купа в Казан

Ансамбълът на България поведе в класирането за многобоя след изпълненията на композициите с пет обръча на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Казан (Русия).
Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова изпълниха отлично съчетанието си и получиха оценка от 22.900 точки, от които 14.200 за трудност.
На второ място е Италия с 22.550 точки, следват домакините от Русия с 22.400 точки, Беларус с 21.950 точки, Япония с 21.150 точки и други.

Италианките подадоха контестация, но оценката им не беше променена, а рускините са временно трети, въпреки че допуснаха грешки.
В турнира участват 20 ансамбъла, а утре от 16.45 до 18.30 часа предстоят изиграванията с три ленти и две въжета.

По-рано днес Катрин Тасева и Боряна Калейн се класираха за финалите на обръч и на топка .
Двете български гимнастички изиграха стабилно и без грешка своите композиции и са сред осемте финалистки на тези два уреда.

Катрин Тасева получи оценки от по 19.000 точки за съчетанията си с обръч и топка и със сбор от 38.000 заема четвърто място в класирането за многобоя след първите два уреда. Оценките на Тасева са четвърти по сила в състезанието.
Боряна Калейн има 19.000 точки на топка и 18.850 на обръч и с 37.850 точки е на пето място в подреждането за многобоя до момента.
След първите два уреда начело в класирането е Дина Аверина (Русия) с 41.200 точки (20.700 на обръч и 20.500 на топка), а второто място делят Александра Солдатова (Русия) с 40.900 (20.200 и 20.700) и Линой Ашрам (Израел) с 40.900 (20.150 и 20.750) точки.

Изпълненията на бухалки и лента при жените са утре от 10.00 до 16.00 часа.
Това е последна проверка за отборите преди световното първенство по художествена гимнастика в София от 10 до 16 септември.