Пиргов заключи вратата си и прати напред Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за третия предварителен кръг в турнира Лига на конференциите след успех с дузпи над чешкия Словачко, видя ЗАРАТА.

На стадиона в Ухерске Храдище пловдивчани загубиха в редовното време с минималното 1:0, но въпреки това успехът в първата среща означаваше, че срещата трябва да влезе в продължения.

Единствения гол падна в 26-та минута, когато Властимил Даничек засече успоредно подаване отляво на Хавлик и с удар от движение прониза вратата на българския тим.

В оставащото време Словачко опита да стигне и до втори гол, който да ги класира напред, но такъв така и не падна.

Така срещата влезе в продължения, в които отново Локомотив предимно се защитаваше от домакинските атаки.

В крайна сметка резултатът се запази и след 120 минути игра, което означаваше, че дузпите трябва да решат крайния победител.

При 11-метровите удари стражът на пловдивчани Илко Пиргов за пореден път показа колко добър е при ударите от бялата точка, отразявайки цели три изстрела на футболистите на Словачко.

„Черно-белите“ също не бяха безгрешни, като пропуски направиха Лукас Салинас и Емил Янчев.

Все пак Димитър Илиев, Конър Руан и Бирсент Карагерен не сбъркаха и така с 3:2 при дузпите Локомотив се класира за следващия кръг в турнира.

Сега за футболистите на Александър Тунчев предстоят сблъсъци срещу датския гранд  Копенхаген.