Реал (Мадрид) е новият шампион на Испания

Реал (Мадрид) спечели титлата в испанското футболно първенство за 33-и път в историята и за първи от сезон 2011/12. Това стана факт, след като „кралския клуб“ победи с 2:0 тима на Малага в двубой от последния 38-и кръг. Така Реал събра 93 точки, с 3 повече от втория Барселона, който се наложи над Ейбар с 4:2.

Кристиано Роналдо даде аванс на гостите от Мадрид още във втората минута, след като Иско го изведе зад гърба на отбраната на Малага и за португалеца не бе никакъв проблем да открие резултата.

В 22-ата минута Сандро Рамирес стреля опасно от пряк свободен удар, но Кейлор Навас се отличи с добра изява на вратата на Реал. В 34-ата и колегата му на вратата на Малага Карлос Камени трябваше да показва класата си, отразявайки удар на Роналдо.

Стражът на Малага обаче бе безпомощен в 55-ата минута, когато Реал удвои след изпълнение на корнер. Серхио Рамос засече с глава, Камени изби топката, но тя се озова на крака на Карим Бензема, който удвои за 2:0.

До края Малага натисна в търсене на гола, но Реал се бранеше добре и чакаше своите шансове на контраатака.