Сестри Стоеви спечелиха турнир по бадминтон в Глазгоу

Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите „Чалъндж“ в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 хиляди долара, научи ЗАРАТА от БТА.

Той е част от олимпийските квалификации за Игрите в Париж 2024.

Българките, които са №1 в схемата, постигнаха четири поредни успеха по пътя си до златните отличия. На финала сестрите направиха обрат и победиха японките Майко Кавадзое и Харуна Кониши с 19:21, 21:11, 21:12 за 63 минути.

В първия гейм японките поведоха с 18:12, но Стефани и Габриела Стоева намалиха пасива си на 19:20, но с още едно спечелено разиграване съперничките им поведоха в резултата. В следващите две части обаче българките доминираха. Във втория гейм те поведоха с 14:4 и след 21:11 изравниха, а в третата част след 14:12 направиха серия от 7:0 и стигнаха до крайния успех.

В Глазгоу сестрите са водени от старши треньора на националния отбор на България Петя Неделчева-Хранова.