Състезателят по борба Жоро Желязков е спортист на годината на Спортно училище „Тодор Каблешков“

Състезателят по борба свободен стил Жоро Желязков е спортист номер 1 на Спортно училище „Тодор Каблршков“ за 2016 година. Цермонията по награждаването на най-добрите спортисти се проведе при огромен интрес в Младежкия дом в Стара Загора. На събитието присъстваха Татяна Димитров – началник на РИО – Стара Загора  , Красимира Чахова – зам. кмет на  Община – Стара Загора, Илия Илиев – експерт в Министерството на Младежта и спорта, Николй Овчаров – зам.председател на спортната комисия в ОС, Георги Димитров, Николай Стоянов – президент на СК по борба „Берое“  и Ирина Руняшка – главен треньор на СК „Спортна гимнастика“

Жоро Желязков  е ученк в 11 клас. А през 2016 година постигна следните успехи на тепиха:

10 място  Световно първенство – Грузия
1 място Държавно лично първенство – кадети
3 място Държавен лично-отборен шампионат – кадети
1 място Международен турнир „ Ив. Фъргич ” – кадети

Диан Динчев, който е личен треньор на победителя бе избран за треньор номер 1 на ССУ „Тодор Каблешков“.

– Искам да благодаря за наградата, през тази година тренирах много здраво, да не каза че спах в залата и съм вложил толкова много труд. Мога да кажа че 2016 година е една от най-силните ми в моята спортна кариера. За мен най-големият ми успех е когато влязох в националния отбор и успях да спечеля преборванията и участвах на световното първнество в Тбилиси (Грузия). През новата година си пожелавам да съм жив и здрав и най-важното без травми, другото ще си го посигна с много труд и желание. Имам амбиции през 2017 година да стана отново шампион на България при юношите. Голямата ми мечта е да стана олимпийски шампион. Искам да благодаря на моите треньори Диян Динчев , Георги Пчеларов и всички хора които са били до мен, наистина им благодаря от сърце, заяви Жоро Желязков след награждаването си.

Второ място в класацията заеха състезателите по батут от СК „Добри Костин“ – Анита Макулова и Мариян Михалев.

Анита Макулова е ученчка в  9 клас.

Успехи  – 4 място синхрон – Европейско първенство – Валядолид, Испания – девойки старша възраст
4 място отборно – Европейско първенство – Валядолид, Испания – девойки старша възраст
1 място Държавно първенство – индивидуално – девойки старша възраст
1 място  Държавно първенство – синхрон – девойки старша възраст
1 м. индивидуално – Международен турнир / Бреша, Италия / – девойки старша възраст
1 място синхрон – Международен турнир / Бреша, Италия / – девойки старша възраст
1 място синхрон – Международен турнир / Кюстендил / – девойки старша възраст
2 място  индивидуално – Международен турнир „ Независимост” / Кюстендил / – девойки старша възраст

Мариян Михалев е ученик в 11 клас.

Успехи – 7 място  индивидуално – Европейско първенство- Валядолид, Испания – младежи
1 място Държавно първенство – индивидуално – мъже
1 място Държавно първенство – синхрон – мъже
1 място  индивидуално – Международен турнир „ Независимост” / Кюстендил / –младежи
1 място синхрон – Международен турнир / Кюстендил / – младежи
2 място индивидуално – Международен турнир / Бреша, Италия / – младежи
2 място синхрон – Международен турнир / Бреша, Италия / – младежи

Трето място в класацията заеха Дарина Стойчева (джудо) и Десислава Тодорова (Спортна Гимнастика)

Десислава Тодорова е ученичка в 10 клас

Успехи – Абсолютен републикански шампион за 2016 г.- кадетки – Държавен лично-отборен шампионат.
3 златни медала на отделните уреди.
Победител и носител на Купа „ Република България ”- кадетки за 2016 г. – Държавно лично-отборно първенство за „ Купи Република България ”. Четири златни медала на всички уреди в първенството.

Сред десетте номинирани бяха и лекоатлетът Алекс Йорданов, отборът по естетическа групова гимнастика на клуб „Импала“ Ася Иванова, Деница Стефанова и Ивалена Панайотова, Бетина Колева, състезателка по борба, борецът в свободния стил Виктор Нейчев, Ивет Атанасова, батут, Красимир Златев, класическа борба, Стела Димитрова, джудо и Цветелин Тодоров, батут. Треньорът по футбол Атанас Димитров награди футболисти от „Берое“ на наставника Атанас Рибарски, спечелили второ място в турнира за Купата на БФС. За приноса си в спорта бе наградена Пенка Костин, доайен на спортната акробатика и батута в града. Възпитаници на СУ „Тодор Каблешков“ през годината са спечелили над 60 медала от държавни първенства, от тях 24 златни. От различни турнири са извоювани 42 медала, 11 от които златни.