Треньорът на БК Берое Любомир Минчев: Напрежението трябваше да бъде в противника, а не в нас

Пети мач ще определи втория финалист в тазгодишното първенство в НБЛ. Балкан победи Берое със 101: 110:91 в Ботевград и изравни полуфуналната плейофна серия. Петият мач е в четвртък в Стара Загора от 19,00 часа.
Ето и мнението на треньора на Берое Любомир Минечв след загубата от Балкан:

„Първо поздравявам противника. Днес играха страхотно, имаха и ден, както и висок процент за две и три точки. Това е едната причина, а другата е в моя отбор и в начина, по който играхме в защита. Напрежението трябваше да бъде в противника, а не в нас. Явно ние сме били доста отпуснати. Няма само аз да си го обяснявам, нека и играчите да започнат малко да го правят. Не може да получим 56 точки през първото полувреме, 29 през третата част и ние да не сме в бонус, да получаваме кош след кош и да играем, без да се бием. Такава защита няма. Ще почиваме, ще гледаме записи. Каквото трябва, ще се направи. Това, което загубихме в Стара Загора, го върнахме. Днес обаче, когато противникът беше в по-тежка ситуация, не успяхме да го натиснем от началото.”