Финал преди финала! Аржентина – Бразилия

Аржентина победи с 2:0 Венецуела и се класира за полуфиналите на Копа Америка. „Гаучосите“ ще се изправят срещу домакините Бразилия в следващата фаза на турнира.

В десетата минута на двубоя Лаутаро Мартинес отклони топката във вратата на венецуелския отбор след удар на Серхио Агуеро.

Малко повече от четвърт час преди края Джовани Ло Селсо се възползва от грешка на вратаря Вулкер Фаринес и оформи крайния резултат.

Аржентина достига до полуфиналите в турнира за пети път през последните шест издания на надпреварата. „Гаучосите“ нямаха победа над Венецуела в последните три срещи между двата отбора.

Аржентинският отбор не е печелил Копа Америка от 1993 година, а двубоят срещу „селесао“ е във вторник.

В Сао Пауло настоящият шампион Чили се класира за полуфиналите след изпълнение на дузпи. Чилийците завършиха наравно 0:0 в редовното време срещу Колумбия.

Уилям Тесийо пропусна петия удар от бялата точка за колумбийския състав, докато Алексис Санчес се разписа за Чили, класирайки съотборниците си за мач срещу Уругвай или Перу, които се изправят един срещу друг по-късно в събота в Салвадор.