14 титли за България на Европейското първенство по кикбокс за кадети

България излъчи 14 европейски шампиони само за ден на Европейското първенство по кикбокс за кадети, което се провежда в Будва, Черна гора, научи ЗАРАТА.

Тотален триумф постигна 15-годишната Калина Бояджиева, която спечели три европейски титли в един ден в леките стилове на татами.

Възпитаничката на столичния спортен клуб „Масару“ с треньор Иво Деспотов победи своите съпернички категорично в три различни финала.

Бояджиева спечели златни медали в следните стилове и възраст 13-15 години:

Европейска титла – стил Пойнт файтинг, кат. +65 кг.

Европейска титла – стил Лайт контакт, кат. +65 кг.

Европейска титла – стил Киклайт контакт, кат. +65 кг.

Златната медалистка от четвъртък Ивана Иванова спечели втора титла в кат. до 46 кг. Този път в стил Лайт контакт. На финала 15-годишната ни кикбоксьорка победи представителка на Украйна.

Двукратна европейска шампионка стана и Христина Андонова, която спечели златните медали в кат. до 50 кг. в стиловете Лайт контакт и Киклайт контакт.

Също две европейски титли вчера спечели и Златослав Иванов в кат. до 42 кг стилове Лайт контакт и Киклайт контакт.

Европейски шампиони в своите категории станаха още Пламен Божинов, Алекс Илиев, Димитър Насев, Владимир Ненов и Божидар Йорданов.

Вчера финали в тежките стилове на ринг нямаше, но България излъчи шестима кикбоксьори, които ще се борят за златните отличия в следващите два дни на европейското първенство в Будва. На финал в своите категории на ринг се класираха Антония Маринова, Алисия Сусанина, Сашко Николов, Атанас Ханджиев, Мариян Петков и Теодор Адамов.

На татами страната ни излъчи още 9 финалисти. Това са Виктор Грозданов, Светослав Прокопов, Михаил Георгиев, Петър Димитров, Александра Георгиева, която ще играе финали и в трите стила на татами. Трикратната ни европейска шампионка Анелия Тодорова ще излезе на финал в два стила лайт контакт и киклайт контакт.

Освен 14-те европейски титли до момента националите ни по кикбокс спечелиха 6 сребърни отличия и 18 бронза.

На второ място след загуби на финал се класираха Христина Андонова, Симона Тетевенска, Мартин Димитров, Антонио Илиев, Златослав Иванов и Божидар Йорданов.

Носители на бронзови отличия станаха 8 български кикбоксьори в леките стилове на татами и 10 родни национали в тежките стилове на ринг.

Европейското първенство по кикбокс за кадети в Будва продължава до неделя.