Берое победи Пирин с 3:1 на стадиона под Аязмото

Берое постигна победа над Пирин с 3:1 във втория мач от 21-ия кръг на „А“ група. 3 000 фенове видяха успеха на любимците си на стадиона под Аязмото. С трите си гола старозагорци взеха три точки, събраха общо 33, но излязоха поне временно на второто място в класирането след мача, в който публиката им почете славния номер 3 Трифон Иванов в третата минута.
Попаденията за старозагорци вкараха Венци Василев, Неманя Милисавлевич и Исмаил Иса, а за гостите .се разписа Даниел Младенов.
Публиката в Стара Загора уважи по най-добрия начин паметта на големия Трифон Иванов. В третата минута феновете футболистите и съдиите с аплодисменти и транспаранти уважиха незабравимия ни защитник.
В 10-ата минута домакините откриха резултатс. Делев центрира от корнер и в пеналта се извиси над всички Венци Василев който с глава се разписа за 1:0.
Пирин се върнаха бързо в мача когато в 24 – та минута Костадинов центрира отдясно пред вратата на Берое където Даниел Младенов изпревари защитниците и отблизо изравни.
В 30-ата минути Игор Джоман отправи опасен ден , но вратарят на Пирин се прояви чудесно и спаси. В 41-ата минута Сандански от фаул намери напречната греда, като вратарят Макенджиев леко докосна топката, за да излезе в корнер. Берое натисна след почивката и успя да поведе. В 55-ата минута сърбинът Милисавлевич вкара феноменален гол от 25 метра за 2:1.
Елиаш се опита в 65-ата минута да вкара от центъра но топката излезе в аут. В 79-ата минута при центрирана от Георги Божилов топка вратарят Костов се намеси много неубедително и дебнещият Исмаил Иса се разписа за 3:1.