Берое води с 1:0 при гостуването си на Монтана след края на първото полувреме

Берое води с 1:0 при гостуването си на Монтана в среща от 28 – я кръг на А група. Старозагорският тим след смяната на Петър Хубчев изиграха силно първо полувмере на негостоприемния за тях стадион Огоста и заслужено се оттеглиха с гол аванс на почивката. Тимът се води от Пламен Липенски.
В 9 – та минута Спас Делев отправи първия удар към вратата на Монтана, а вратарят Ивайло Василев не успя да улови, след като топката отскочи коварно от терена, но късметът го покри, тъй като нямаше кой да засече топката.
Пет минути по – късно сърбинът Неманя Милисавлевич се опита да изненада вратаря на домакините с удар от наказателното поле, но Василев улови топката. Берое продължи да контролира събитията на терена и в 18 – та минута създаде още една възможност за откриване на резултата. След поредна добра атака на Берое Елиаш стреля по земя фронтално срещу вратата, но топката мина на метър в страни от целта. Натискът на Берое се увенча с успех в 26-та минута, когато старозагорският тим откри резултата. Берое получи правото да изпълни фаул и след центрирането на Спас Делев в опита си да изчисти топката Иван Коконов я вкара в мрежата си за 0:1. В 45 – та минута домакините стигнаха до първата си ситуация. След центриране на Георгиев топката беше посрещната от Атаносов, но ударът му от 15 метра беше спасен от Макенджиев.