Монтана спечели купата на България в Стара Загора

Баскетболистките на Монтана спечелиха купата на България след като победи със 77:57 домакина Берое в Общинска спортна зала.
Монтана изигра силна първа част и още тогава наклониха везните в своя полза, които поведоха с 12:0 и до нейния край я поддържа.
През втората част старозагорки направиха опит да се върнат в мача и донякъде успяха да стопят големия си пасив до 7 точки. Но след почивката монтанки отново дръпнаха с 12 – 14 точки разлика и задачата на Берое стана непосилна да направят обрат. Затова разликата постоянно се увеличаваше в полза на Монтана за да стигне до 20 точки след последната сирена.
С дабъл-дабъл за победителките се отчете Келиндра Закъри след 22 точки и 11 борби. Шарел Алън бе полезна със своите 12 точки, 8 борби и 5 асистенции, а 12 точки и 5 борби имаше Даниела Петева.
За домакините Ла`Кийша Сътън приключи с 19 точки и 6 борби, а Анна Римпова имаше 10 и 8.
За Берое сребърните медали в турнира за купата на България може да се смятат за голям успех, още повече че през миналия сезон въобще нямаше отбор.
След анкета за най-полезна състезателка на финалите бе избрана Келиндра Закъри от Монтана.
Призът за Най-борбен състезател, носещ името на бившата националка Красимира Гюрова получи центърът на Берое Милена Томова.
Най-добър реализатор на финалите бе Емалия Галдейра от Хасково. Тя е и най-добър подавач във финалите. С най-много отнети топки в турнира бе Радослава Бъчварова от Берое, а борец номер 1 – Дженифър Брандън от Дунав 8806.