Женският Берое не успя да да изненада Монтана в Стара Загора

Баскетболистките на Берое загубиха с 59:74 домакинството от първенството срещу Монтана в Общинска спортна зала в Стара Загора днес следобяд. Двубоят бе равностоен през първата част, след което Монтана вдигна оборотите и отбеляза десет безответни точки и поведе с 19:11. След силна игра на Радослава Бъчварова , Берое успя да стопи пасива си до 2 точки . В началото на втората четвърт домакините изравниха за кратко, но монтанки отговориха със серия 17-1 и поведоха сериозно в резултата. Старозагорки пропуснаха доста стрелби и на почивката изоставаха с 13 точки. Монтана успя постигне преднина от 20 точки в третата част и до края на мача не позволи на домакините да поднесат изненади. Все пак Берое спечели последната част на мача, който вече беше предрешен в полза на гостенките. Старозагорки имаха само една тройка от 11 опита (9%), а монтанки бяха 7/11 (63%) от линията за три точки. От средно разстояние носителките на Купата бяха 30/59 (50%) срещу 24/57 (42%) на домакините. За Берое 24 точки отбеляза американката Ла′Кийша Сътън, а Радослава Бъчварова записа дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби. Моник Рийд пък вкара 22 точки за Монтана, Радостина Димитрова реализира 16 точки.