ЖФК Берое пропусна да победи Академик-Гео Милев

ЖФК Берое пропусна да победи Академик-Гео Милев в среща от 10-ти кръг на Държавното първенство за жени, завършвайки 1:1. Двубоят се игра в Стара Загора на изкуствения терен над градския стадион. Независимо от липсата на няколко основни състезателки и контузията на лидерката Петя Дикова в началото на двубоя старозагорки бяха по-добрия отбор на терена, но отличните изяви на вратарката на гостенките не позволи на беройки да спечелят двубоя. В 70-ата минута капитанката Нина Георгиева откри резултата след отлично подаване на Михаела Славчева. Седем минути по-късно след изпълнение на корнер и двоен рикошет Академик стигна до равенството. Домакините от Берое не останаха доволни от главния съдия на срещата Златка Габерова от Пловдив.
Девойките на ЖФК Берое отстъпиха с 0:2 на Екомет 90 във финалната среща на турнира за девойки до 17 години. Турнирът се проведе на изкуствения терен на стадиоон Трейс Арена в Стара Загора. В спор за 3-4 място Бургос лейдис победи Пълдин с 1:0.
В полуфиналните срещи беройки спечелиха убедително с 5:0 над Пълдин с четири попадения на Силвия Кефалова и един гол на Наска Гитова. В другия полуфинал Екомет 90 победи Бургос лейдис с 3:0.