„Берое“ и „Черноморец“ изиграха най-дългия мач в историята на НБЛ

Черноморец и Берое продължиха серията си от жестоки битки на терена. Във втори пореден мач този сезон двата тима трябваше да играят продължения, за да излъчат победител. Този път обаче, за да се излъчи победител между тях, бяха нужни цели четири продължения и това бе най-дългият мач в историята на НБЛ, продължил 60 минути чисто време.

В края на декември Берое надви съперника си с 95:100 след две продължения. Този път Черноморец спечели след четири овъртайма със 123:121, но Берое измъкна битката за четвъртото място, след като има аванс от 3 точки в диркетните сблъсъци. Това е седма победа за сезона на Черноморец, която изведе отбора до петото място, пред Академик Пловдив.

Мачът, както и през декември, отново бе много равностоен и изпълнен с напрежение, като след по-добро първо полувреме, домакините трябваше да положат огромни усилия, за да удържат щурма за обрат от 17 точки на старозагорци след почивката. 6 секунди преди сирената Джими Гавин успя да приближи отбора си на 2 точки, а след това грешка в атаката на домакините даде възможност на Берое да изравни за 78:78 чрез Брейди Роуз и да прати мача в продължение. Накрая Дианте Болдуин изпусна два пъти от линията за наказателен удар и пропусна да донесе успеха на бургазлии в редовното време.

В овъртйма страхотен Симеон Илиев изведе гостите напред с 5 точки, а Брейди Роуз вкара за 7 аванс, но до края бургазлии отново наваксаха, а забивка на Марвин Смит направи резултата 88:88 и доведе до ново продължение – четвърто за сезона в мачовете между двата отбора.

Второто продължение отново започна по-силно за беройци, но отново в края „акулите“ изравниха за 96:96. По същия сценарий се разви и третото продължение. Берое дръпна с 6 точки, но Черноморец отново навакса. В четвъртото продължение домакините поведоха и, макар беройци да се върнаха и дори да поведоха със 118:119, Константин Коев влезе в ролята на истински капитан и вкара 14 точки в този овъртайм, за да изведе тима си до аванс със 123:119. До края Берое успя да върне две точки, но това беше всичко за този дълъг, дълъг мач.

Мача за Берое пропусна националът Николай Стоянов, а на пейката, без да влезе в игра бе центърът Седариан Райнс. Най-резултатен за Берое бе Дерик Джийн с 24 точки. 18 плюс 11 борби записа Симеон Илиев, 17 вкара Брейди Роуз. С 15 точки и 10 борби се отличи Кейлъб Бишъп, а с 13 – Джеймс Гавин. 16  точки и 17 борби за 53 минути на терена реализира Павел Маринов.

Невероятен мач с 36 точки, 21 борби и 4 асистенции и само 2 грешки за 50 минути на терена изигра Марвин Смит. С трипъл дабъл от 25 точки, 16 борби и 13 борби за 58 минути на терена се отличи Дианте Болдуин. Константин Коев реализира 33 точки и 10 броби, а Уендъл Луис – 16 точки.